Grafiki

środa, 25 maja 2011

O różnych rzeczach ..... 06

Tak sobie ostatnio rozmyślałem o naszym zaganianym życiu .... i doszedłem do wniosku, ze największą winę za ten stan rzeczy ma .......moda. ...........................No bo jeżeli nie zmieniałoby się co roku trendów w ubraniach, nie wprowadzałoby się co roku nowych modeli samochodów, nie wymyślało się coraz to wiekszej ilości nowych elementów wyposażenia wnętrz itp itd ....... to nie trzeba by ciągle kupować ..... a co za tym idzie, nie trzeba by tyle pracować ........ Całe szczęście mnie moda raczej nie interesuje ;)


Panny roztropne i wieloryby
podwójny portret Magdaleny G.
2007, 52 cm X 36 cm, tablet 
Podziękowania dla Kasi Sejud za użyczenie zdjęcia
© Jacek Witczyński


21 komentarzy:

 1. I mnie też nie interesuje moda.
  Piękna jest Twoja nowa dziewczyna.
  Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Margo, Majka ..... Dziękuję, w imieniu swoim i dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też nigdy nie byłam za modą Jacku i zawsze tak jest że konsumpcja goni kolejną i kolejną a nam się wydaję że jak czegoś nie posiadamy to nie jesteśmy szczęśliwi a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi:) pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, jak to jest z tą modą, modami... Nie wiem, czy to ma coś do rzeczy...
  Lekceważę mody... (chyba nie wyglądam na modnisia) nawet dookoła mam trochę ludzi o podobnych zapatrywaniach, a i tak czuję jakby mnie stale ktoś/coś poganiał/poganiało nie wiadomo po co i dokąd. Czyżby bieganie za modą ludzi, którzy mnie nic a nic nie obchodzą tak działało? "indukcyjnie"?

  OdpowiedzUsuń
 5. Iza ..... ja też lubię warkocze i kitki podwójne ... a to takie dziś rzadkie jest :)

  Wiola .... jest dokładnie tak jak piszesz ... całe szczęście ja nie muszę być na bieżąco z nowościami .... ale i tak co jakiś czas wymieniam pewne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Janek ..... W twoim wypadku zagonienie wynika bardziej z Twojego zaangażowania w działania na polu artystycznym .... bo raczej nie ganiasz za pieniądzem ..... ale rzeczywiście tak jak piszesz, bieganie innych "indukcyjnie" wpływa na nas ..... chociażby terminy wykonania projektów jakie są mi narzucane w pracy ...... jeszcze z 10-15 lat temu to co teraz robię w 2-3 dni robiłbym w 2-3 tygodnie ...ale ktos wymyślił komputer i ktoś inny wykorzystuje go jako narzędzie szybszego wzbogacenia się..... a po co? ..... żeby wydawać pieniądze.... moja pensja jest na podobnym poziomie nabywczym co kiedyś, ale robię o wiele więcej i jestem oczywiście bardziej zmęczony, chociaz i wiek robi swoje ....Tu nie chodzi mi o modę jako aspekty ubioru, ale modę na styl zycia wogóle ... Czyli posiadanie ruchomości i nieruchomości, które muszą być na odpowiednim poziomie .... Mnie ten problem nie dotyczy za bardzo, bo ja już własciwie mam to co mi potrzeba, ale gdy posłucham ludzi w robocie, czy w TV, to takie wnioski mi się nasuwają ..... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. a z drugiej strony gdyby nie zmieniająca się moda - to ile osób straciło by pracę - te wszystkie fabryki i fabrczki produkujące ubrania, samochody, gadżety - wszyscy stracili by pracę i popadli w depresję gdyby ludzie nagle przestali pragnąć wciąż nowych przedmiotów...

  OdpowiedzUsuń
 8. abrah ... to tak nie do końca jest. Napiszę tak: kiedyś ogladałem program o jednym z największych portów kontenerowych w Europie, który jest w Hamburgu .... obecnie jest w większości zautomatyzowany i zatrudnia .... 300 osób ..... przed automatyzacją zatrudniał parę tysięcy ...... Popyt wymusza wymyślanie coraz bardziej zautomatyzowanych linii produkcyjnych, w celu potanienia produkcji, żeby zaspokoić zapotrzebowanie społeczne i zwiekszyć zyski ..... w pewnym momencie może się okazać, że ludzie nie są do produkowania wogóle potrzebni .... i wtedy to dopiero wpadną w depresję ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiesz, Jacku, myślę, że mody wszelakie, to są ino szczególne przypadki Wielkiego Owczego Pędu, któren zaś wynika z instynktu stadnego - jedni, co słabo opanowali obsługę własnego rozumu małpuja wzory, które im wciskają drudzy, którzy na tym robią interes, a wszyscy się ścigają z wszystkimi - jedni z innymi jednymi - któren lepszy w tym naśladownictwie, a drudzy znowuż z innymi drugimi - który większy zysk uzyska na ogłupianiu jednych, a cierpią jednostki, które to wszystko mają w dupie, dosięgane co i raz jakimiś odpryskami tego całego wyścigu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Janek .... ja jednak bym się trochę upierał przy tej modzie, no bo wśród dzikich plemion moda nie zmienia się zbyt często o ile wogóle się zmienia i oni nie mają tego Owczego Pędu ...... pewnie jakby zaczęli wymyślać co rusz zmiany ułożenia swoich piór czy długości spódniczek z trawy, to też by zaczął się u nich ten Owczy Pęd ..... ale u nich chyba rozsądni ludzie rządzą ........

  OdpowiedzUsuń
 11. Coś w tym jest. Większość ludzi bardziej skupia się na tym , by mieć niż być. A żaby było śmieszniej- za modą tak naprawdę nie da się nadążyć. Ci, którzy się najbardziej starają staja się "fashion victim" a to nigdy nie jest modne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Globus ..... Wiesz, bo większość ludzi nie ma czym imponować, a chcieli by, więc kupują sobie coraz to nowe ekstrawaganckie ciuchy, albo najnowsze elektroniczne gadżety, albo wbiją sobie kolczyk w język, albo jeszcze jaką inną głupotę zrobią ... wszystko, zeby tylko zaimponować i zaistnieć w szerszym gronie ... i oni własnie nakręcają tą całą karuzelę, a że czymś takim można zaimponować tylko przez chwilę, bo zaraz okaże się, że to nic takiego nie jest, więc muszą wynajdywać coraz to nowe cuda ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna! Po prostu...
  A moda? Drażni bylejakością. Najczęściej ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. granato .... Bardzo dziękuję :) ..... Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 15. Jaka Ona śliczna!!!
  ech...Dawno mnie nie było i aż mi się głęboko westchnęło na ten widok;)))
  Uściski serdeczne!!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Sydonia! .... to prawda ... jest zachwycająca :)

  Każdy potrzebuje zniknąć z netu na jakiś czas, więc się nie przejmuj :) .... Ja też dość rzadko tu zaglądam
  Pozdrówki :)

  OdpowiedzUsuń
 17. a ja dopiero Cie znalazłam :) na blogu, rzecz jasna

  miło wspominam te czasy gdy powstawały te prace, ja sama więcej wtedy fotografowałam niż teraz

  a moda...
  konsumpcja jak widać nam nie służy :( dlatego wystrzegam się wszelkich gadżetów

  OdpowiedzUsuń
 18. Witaj Kasiu :) ..... rzeczywiście fajne zdjęcia to były .... a raczej są :).... Magda jest coraz fajniejsza .... Mogłabyś znowu pofotografować

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...