Grafiki

piątek, 28 stycznia 2011

O ludzkości ... 01

Czasem zastanawiam się przy okazji mowy o jakiejś własności ..... zwłaszcza o własności do gruntów ... jak daleko wstecz sięga prawo do takowej? ........ bo jakby się tak uczciwie cofać, to okaże się, że pierwotny właściciel po prostu zagarnął bezprawnie jakiś teren i wszystkie następne transakcje z nim związane są niczym innym tylko paserstwem i całe grunty powinny zostać skonfiskowane, a wszyscy "właściciele" pociągnięci do odpowiedzialności karnej ....... No tak, ale kto jest organem mającym prawo do pociągania do takiej odpowiedzialności? ...... hmm ... i znowu jakby się uczciwie cofnąć, to okaże się, że jakiś ktoś dawno, dawno temu narzucił grupie istot ludzkich swoje zasady i uzurpował sobie prawo do rozstrzygania co jest dobre, a co złe ....... a to po prostu łobuz lub łobuzy były i należałoby ich przed Trybunał Sprawiedliwości postawić za łamanie praw człowieka ...... No ale tu znowu następuje pytanie ...... itd itp ...... No i po pewnym czasie takiego szukania istoty rzeczy, dochodzi się do wniosku, ze cywilizacja ludzka powstała na skutek działań kryminalnych ............. ot i kwintesencja naszej bytności na tej planecie :)))) ...... Miłego weekendu :)


Android 11
1998, 10,5cm X 21cm, akryl, karton
© Jacek Witczyński

 
Bardzo mnie inspiruje pewna Japonka:  Miyabi ....... Japonki też są solidne ;)

10 komentarzy:

 1. A ja wczoraj myślałam o takiej np.kurze. Ta bidulka to ma wybitnie przerąbane, że człowiek się pojawił i zaczął hodować wyżej wymienioną na potęgę i namiętnie zżera. Oby się już nikt ponad nas nie pojawił, bo nas będą hodować też i....zżerać. Co ja bredzę...przepraszam, muszę wyjść. Jadę na "kamieniołomy" czyli do roboty. Dobrego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety do tych samych wniosków co do ludzi doszłam, najgorsze to świadomość przynależności do tej rasy, świadomość posiadania tych wszystkich cech, które kreują tą socjologiczną, społeczną patologię. Też jestem kryminalistką ;) uczę się z tym żyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Iza ..... to, że mieliby nas zżerać to półbiedy .... bo ostatecznie takie prawo natury jest ..... ale najgorsze to jakby nas mieli hodować ..... brrr :(

  Agnieszka .... Ja to się pocieszam, że już z górki mam i moja przynależność do tej bandy staje się z każdym dniem krótsza ... ;)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Jacek, co ty powiadasz, jakie z górki? - To ja co mam powiedzieć? Według planu, to jeszcze mam 5 lat do połowy - wychodzi na to, że jeszcze się trochę pomęczę, ale mnie to jakoś nie przeraża - nie przejmuję się specjalnie domniemaną przestępczą genezą cywilizacji. Moja żona twierdzi, że mam coś z czeskiej mentalności - mam zamiar to w sobie pielęgnować a hołubić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Janek! .... no ty mnie nie strasz, ja to już od czterdziestki liczę z górki, bo u mnie to do osiemdziesiątki rzadko kto dożył i jest to dla mnie pocieszające, więc z mojego punktu widzenia, to masz ciężko, że jeszcze 5 lat pod górkę ;))))) .... przestępcza geneza cywilizacji też mi, że tak powiem dynda, ale lubię zgłębiać istotę rzeczy, żeby mi jakiś pluder głupot nie wciskał ;) ...... A Twoja żona ma jak najbardziej rację z tą czeską mentalnością ;) .... Dbaj o nią jak najlepiej :))) ....... o żonę i mentalność ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. ...ładny wywód Jacku....i taki- do Ciebie niepodobny trochę.....:)...ja już napewno mam z górki więc się pierdołami nie przejmuję......:)....

  OdpowiedzUsuń
 7. Norbert ...... jest mi niezmiernie miło :)

  Maja ........ On jest całkiem w moim stylu ;) ...... i bardzo dobrze, że się pierdołami nie przejmujesz :) :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Związane z Miyabi, niezwiązane z literkami, ale muszę to napisać )
  Ja się w końcu odkompleksiłam oglądając jędrne, piękne biusty na Twoich pracach ) Ale dopiero dzisiaj to do mnie dotarło. (sic!)

  OdpowiedzUsuń
 9. ?? .... to ja tak nie za bardzo rozumiem .... Miałas kompleks z powodu dużego biustu? ..... przecież to jest nielogiczne ..... ;))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...