Grafiki

niedziela, 20 lutego 2011

Animowane obrazy .... 01

Dzisiaj nie będzie przemyśleń :) ......... To był fajny weekend, mimo, że śniegu nasypało mnóstwo ...... jakoś wreszcie zebrałem się i zrobiłem coś co od dość dawna chciałem zrobić: animowany obraz :) ......... Pewnie jeszcze będę w nim trochę dłubał, więc nazywam go - wersja beta ........ w każdym razie chyba zacząłem nowy etap twórczości :).... i proszę oglądać z dźwiękiem..... Mam nadzieję, że nie będzie problemów z wyświetlaniem pliku ........

...............

Wiosna tuńczyków
2011, technika mieszana, tablet
Portret Lidii K
© Jacek Witczyński  I zapraszam jeszcze do Artpub Kultury: artpubkultura.blogspot.com  ..... przeprowadziliśmy pierwszy wywiad. Na początek Maria Kuczara, czyli MajaK ...... i zaczęliśmy nowy cykl "3 ulubione dzieła" ...... będziemy pytać różnych twórców o ich ulubione własne dzieła ...... cykl zaczynają, moje ulubione ...... Serdecznie zapraszam do zaglądania.

sobota, 12 lutego 2011

O różnych rzeczach .... 03

Tak sobie myślę, że człowiek, żyje dla ostatniej sekundy przed śmiercią .... to wtedy podsumowuje się całe życie ...... i wtedy stwierdza się, czy było dobre czy złe ........ dla mnie, w tej właśnie sekundzie okazuje się, czy czyny które się dokonało w życiu, zostaną zapisane na konto tych z dołu, czy tych z góry .........
 Adam żył podobno 930 lat ...... Chcielibyście tyle żyć?


Aria E-dur
2009, 60cm X 30cm, tablet
© Jacek Witczyński


A tu dodatek do obrazka:  Gioachino Rossini - Tancredi - "Di tanti palpiti"   w trzech wykonaniach .... Mnie najbardziej zachwyca wykonanie Ewy Podleś..

No i jeszcze chciałem poinformować, że otworzyliśmy w Artpub Galerii, nowy dział ....... Artpub Kultura ..... można go znaleźć tutaj  artpubkultura.blogspot.com  ............ Zapraszamy :)

czwartek, 3 lutego 2011

O ludzkości ... 02

 Kiedyś zastanawiałem się co jest największym nieszczęściem ludzkości ...... Tematu nie zgłębiłem jeszcze całkowicie, ale doszedłem do wniosku, że jeżeli nie największym, to jednym z największych nieszczęść jest ....... ambicja ........ gdyby jej nie było, to pewnie nie pisałbym teraz sobie w komputerze dywagacji na jej temat ..... bo nie byłoby komputerów ;P  .......... ale świat na pewno byłby spokojniejszy ......bo nikomu niczego nie chciałoby się osiągać ..... ani majątku, ani sławy, ani władzy ........czyż to nie fajnie by było?

Kiedyś czytałem o pewnym plemieniu indian znad Amazonki ...... których głównym zajęciem było odpoczywanie i zajmowanie się dziećmi oraz oczywiście zdobywaniem pożywienia ..... no niby tak jak w większości kultur prymitywnych ......... ale różnica była taka, że oni odkryli sposób na szybkie zdobywanie pożywienia, mianowicie gdy zaczynały kończyć się zapasy, to grupa mężczyzn wyruszała kawałek w górę rzeki przyrządzali jakiś ekstrakt roslinny i wlewali go do wody .... ekstrakt powodował, że ryby wypływały do góry brzuchem ...... a reszta mieszkańców na wysokości wioski po prostu wyłapywała te śnięte ryby ..... no i na pewien czas spiżarnie były pełne :) ..........Mógłbym z nimi zamieszkać ..... poziom ambicji był u nich znikomy .... :)


Sylwia 2
Portret Sylwii U.
2009, 34cm X 42cm, tablet
© Jacek WitczyńskiA to jest ostatnio hymn naszego domu:  Psio Crew - Hajduk  ...... :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...